OPERATIONAL VICE-PRESIDENTS (Continental)

  • EUROPE: Yaremus Andriy (UKR)
  • ASIA: Dwipayana Khrisnamurti (INA)
  • OCEANIA: Schneider Cheryl (AUS)
  • NORTH AMERICA: DeMuro Judi (USA)
  • SOUTH AMERICA: Thier Christian (BRA)
  • AFRICA: Mowummi S. Etti (NIG)

EUROPE

  • Coordinator: Yaremus Andriy (UKR)
  • Member:  Olhans Per (SWE)
  • Member:  Naomi Kooiker (NED)

SOUTH AMERICA

  • Coordinator: Thier Christian (BRA)
  • Member: Martin Sandy (BRA)
  • Member:  Escobar Fredy (CHI)

ASIA

  • Coordinator: Dwipayana  Khrisnamurti (INA)
  • Member: Parag Mhetre (IND)
  • Member: Vakhiddin Najmidinov (UZB)

AFRICA

  • Coordinator: Mowummi S. Etti (NIG)
  • Team Member: Nasser Soudani (ALG)
  • Team Member: Nana Niijkep (CAM)

NORTH & CENTRAL AMERICA

  • Coordinator: DeMuro Judi (USA)
  • Member: Kleidman Lorna (USA)
  • Member: Carissa Sirovot (CAN)

OCEANIA

  • Coordinator: Schneider Cheryl (AUS)
  • Member: Tamra Rose (NZL)
  • Member: Pigdon Shannon (AUS)

COMMUNICATION

  • Coordinator: Corona Luca (ITA)
  • Member: Patricia Melo (BRA)
  • Member: Katalin Nemeth (HUN)

ANTI-DOPING

  • Coordinator: Bach Frans (DEN)
  • Member: Cresto Giovanna (ITA)
  • Member: Schneider Cheryl (AUS)
  • Member: Parag Mhetre (IND)
  • Thier Christian (BRA)
  • Georgiadis Paulos (GRE)
  • Jodlowski Andrzej (POL)

SCIENTIFIC

  • Coordinator: J. Abigail (SCO)
  • Member: Farrel Marty (USA)
  • Member: Hetmanenko Serhiy (USA)

RECORDS

  • Coordinator: Hrutsak Andrii (UKR)
  • Member: Olhans Per (SWE)
  • Member: Hudson Alan (IRL)

YOUTH ACTIVITIES

  • Coordinator: Roshkanyuk Vadym (UKR)
  • Member: Duò Alessandro  (ITA)
  • Member: Saiko Shima-Kollesar (USA)

STUDENTS SPORTS

  • Coordinator: Birliba Nicolai (MOL)
  • Member: Fonseca Doroteia  (POR)
  • Member: Katalin Nemeth (HUN)

DISABLE

  • Coordinator: Matteo Cossu (ITA)
  • Member: Dumitru Prodan  (MOL)
  • Member: Farzaneh Namini (IRA)

WOMEN´S SPORT

  • Coordinator: Mullen Laura (IRL)
  • Member: Fox Kimberly  (USA)
  • Member: Przepiora Aneta (POL)

SPORT MASTERS

  • Coordinator: Kleidman Lorna  (USA)
  • Member: Virkus Eduard  (EST)
  • Member: Jodłowski Andrzej (POL)

TECHNICAL CONTROL

  • Coordinator: Yaremus Andriy  (UKR)
  • Member: Dwipayana Khrisnarmuti  (INA)
  • Member: Parag Mhetre (IND)

JUDGES

  • Coordinator: Potokki Vasyl (UKR)
  • Member: Gonzalez Rosa (SP)
  • Member: Castiglioni Matteo (ITA)

DISCIPLINARY

  • Coordinator: Ilika Oleh (ITA)
  • Member: Enrico Sanchez (SP)
  • Member: Fonseca Eduardo (POR)

ADDITIONAL (Countries) SECRETARY

  • Coordinator: Irina Ilika (ITA)
  • Member: Hrutsak Andrii (UKR)
  • Member: Gianella Franco (ITA)
  • Member: Potokii Vasyl (UKR)

GENERAL SECRETARY

  • Coordinator: Fonseca Eduardo (PRT)
  • Member: Ilika Iryna (ITA)
  • Member: Gianella Franco (ITA)

FINANCIAL

  • Coordinator: Ilika Oleh (ITA)
  • Member: Fonseca Doroteia (POR)
  • Member: Enrique Sanchez (SP)

SPORT JUSTICE

  • Coordinator: Ilika Oleh (ITA)
  • Member: Olhans Per (SWE)
  • Member: Kooiker Naomi  (NED)